Vzdelávanie mladých o klimatických zmenách: Gymnázium J. Selyeho

Klimatická zmena, spolu s energetickou krízou, patrí medzi najväčšie hrozby súčasnosti. Je kľúčové, aby mladí ľudia rozumeli možným negatívnym dôsledkom klimatických zmien, ktoré ovplyvnia ich budúcnosť v nadchádzajúcom desaťročí.

Žiaci gymnázia J. Selyeho v Komárne mali príležitosť dozvedieť sa viac o týchto výzvach prostredníctvom vzdelávacieho programu organizovaného s odbornou organizáciou Za udržateľné Podunajsko. Program im umožnil oboznámiť sa so základmi odpadového hospodárstva a získať praktické vedomosti o tom, ako môžu už v mladom veku prispieť k ochrane životného prostredia. Zvlášť sa zameriaval na triedenie odpadu a jeho význam pre udržateľnú budúcnosť.

Obsah programu je pripravovaný v spolupráci so zástupcami hnutia Za udržateľné Podunajsko. Vzdelávacie aktivity sú navrhnuté tak, aby žiakom nielen ukázali negatívne dôsledky klimatických zmien prostredníctvom konkrétnych príkladov, ale aby im tiež predstavili riešenia, ako tento vývoj regulovať a nezhoršovať.

Do programu sa zapojilo viac ako 50 školákov, ktorí si mohli prakticky vyskúšať triedenie rôznych druhov odpadov. Počas interaktívnych aktivít zasypali školiteľku Kingu Baloghovú a experta Pavla Péka množstvom zvedavých otázok.

Vzdelávacie iniciatívy ako táto sú nevyhnutné pre zvýšenie povedomia o klimatických zmenách a pre podporu environmentálne zodpovedného správania u mladej generácie. Edukačný program bolo financované spoločnosťou Reclay Systems s.r.o.

Spoločnosť REClay Systems s.r.o týmto spôsobom prispieva k formovaniu budúcnosti, ktorá bude viac ohľaduplná k životnému prostrediu.

1 názor na “Vzdelávanie mladých o klimatických zmenách: Gymnázium J. Selyeho”

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *