Klimatické zmeny a vzdelávanie mladých: Dôležitá úloha hnutia Za udržateľné Podunajsko – ZŠ Eötvösová v Komárne

Viac ako 150 mladým rozvíjali svoje zručnosti

Zmena klímy je spolu s energetickou krízou jednou z najväčších hrozieb súčasnosti. Je nesmierne dôležité, aby mladí ľudia boli informovaní o možných negatívnych dôsledkoch klimatických zmien, ktoré budú mať vplyv na ich životy v nadchádzajúcom desaťročí.

Žiaci prvého a druhého stupňa základnej školy Eötvösová v Komárne mali príležitosť oboznámiť sa s týmito výzvami a ich možnými dôsledkami prostredníctvom vzdelávacieho programu hnutia Za udržateľné Podunajsko s finančnou podporou spoločnosti REClay Systems Slovakia s.r.o . Tento program im predstavil základy odpadového hospodárstva a poskytol praktické vedomosti o tom, ako môžu už vo svojom veku prispieť k ochrane životného prostredia, najmä prostredníctvom triedeného zberu odpadu.

Program sa okrem prezentovania konkrétnych príkladov možných negatívnych účinkov klimatických zmien zameriava aj na riešenia, ako tento vývoj regulovať a nezhoršovať.

Do aktuálneho vzdelávacieho programu sa zapojilo viac ako 150 školákov, ktorí si vyskúšali interaktívne triedenie rôznych druhov odpadov a zasypali školiteľku Kingu Baloghovú (lektorku združenia Za udržateľné Podunajsko) a Pavla Péka (odborníka na udržateľný rozvoj) zvedavými otázkami.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *